Pinna ettevalmistamine vedelate tapeetide paigaldamiseks. Juhitused.Soovitused.

1. Materjaliettevalmistus.

Sõltuvalt kollektsioonist, valage konteinerisse vajalik kogus sooja vett (vt pakendit). Valage materjal vette ja segage hästi. Materjal tuleb kotti tagasi kanda ja jätta 12 tunniks. Pärast segage uuesti ja materjal on kasutusvalmis. Saate segada kõik valmistatud kotid suure kile tukki peal. Katke materjal kuivatamise eest. Valmistatud materjali saab kasutada nädala jooksul.

2. Pinna ettevalmistus.

Kasutatava materjali ettevalmistamisel lisatakse vesi. Sõltuvalt kliimatingimustest ruumis seinad kuivavad umbes 48 tundi. Seinad sisaldavad erinevad materjalid: puit, armee, kruvid, kitt, lekked, liimijäägid jne. Kuivamisaja jooksul võib vesi tõmmata seest mustuse ja rooste, selle vältimiseks krunditakse seina veekindla krundiga! Vedelad tapeedid peidavad pinna ebakorrapärasust ja seinte hoolikalt nivelleerimist pole vaja, ettevalmistamine(kruntimine) toimub rulliga, mis on palju lihtsam kui seinte tasandamine värvimiseks või tavaliste tapeedide jaoks! Vana tapeet tuleks täielikult seinast eemaldada. Kruntimiseks kasutatakse lahjendamata veekindlat praimerit 1: 5 või 1:10. Sõltuvalt seintest. Peale uputusi ja puidupindadel olevates vanades majapidamistes on soovitatav paigaldada kahte mittelahjendatud veekindla praimeri kihte 1:10. Pärast kuivatamist seinale moodustub niiskuskindel kile, mis kaitseb vedel tapeedi, ja parimaks kinnituseks pinnale ja tooni tasandamiseks, värvige seina valge veekindla emulsioonvärviga number 7. Mõnede kollektsioonie (miracle) ja küllastunud värvi saamiseks võite kasutada toonitud värvi. Sein tuleks maalida homogeensuse järgi (naiteks kui kipsil pahteldatud ainult õmblused). Soovi korral võite kasutada spetsiaalset kruntvärvi SILKPLAST, mis moodustab seina karmi pinna, mis hõlbustab materjali kasutamist. Sellist ettevalmistust rakendatakse igale pinnale (uksed, elektrilikilbid, patareid, torud jne).

3. Peale paigaldamist.

Pärast vedela tapeedi paigaldust tuleb luua tingimused seinte kuivamiseks (aknad, ventilaatorit jms). Sein kuivab ebaühtlaselt, mis on normaalne! Seinte nõuetekohase ettevalmistusega vedel tapedide paigaldus hakkab Teile meeldima, ja soovi korral saab neid kergesti eemaldada ja paigaldada teises soovitud ruumis. Materjali jääke tuleb kuivatada ja säilitada, vajaduse korral kasutada kahjustatud piirkondade taastamiseks.

4. Soovitused.

Kui joonistate pildi või seina mustri, kasutage ainult lihtsat pliiatsit ja enne materjali paigaldamist on soovitav katta pilt õhuke veepõhise värvikihiga. Soovitatav on kasutada välimist nurka ühel päeval. Kui jätkate järgmisel päeval töötlust ja paigaldatud materjal on kuivanud, tuleks ääre leotada veega. Paigaldatud tapeedi kvaliteeti kontrollitakse maalrilambiga ja vajadusel kasutatakse veega niisutatud kellu. Kasutage vedela tapeedi paigaldusel, läbipaistvat kellu, spetsiaalse tööriista, mis võimaldab jälgida paigaldatud kihti ja kõrvaldada materjali ülekulu. Töö käigus on soovitatav segada materjal kotist (1/3 kuni tervikuni), et vältida toonide erinevust. Või segage kogu vajaliku materjali kogus. Vedelat tapeedi paigaldatakse siis, kui seinad on krunditud ja laed on ruumis valmis. Vedel tapeedi saab pesta, kui nad on kaetud veepõhise lakiga.